ГЛОБАЛЕН ЛИДЕРСКИ САМИТ 2021

 

ПЛОВИ НАСПРОТИ БУРАТА СО #ГЛС21

Твоето водство е позначајно од кога било!

👉 Немирните времиња бараат прецизно водство, зашто секоја грешка се множи со сто.

👉 Нестабилните времиња бараат искуство, зашто импровизациите можат да бидат фатални. 

👉 Неизвесните времиња бараат надеж, а таа интегритет, храброст и визија.

👉 Непрофитабилните времиња бараат преиспитување - прво на личните а потоа и на организациските вредности.

 

Глобалниот Лидерски Самит ти го нуди токму тоа. Врвни, светски и македонски прекалени водачи кои сакаат да ти помогнат да пловиш наспроти бурата и заедно со тимот да стигнеш до вашата цел.

Да водиш каде што си, давајќи ти контекст за развој на твоето водство.
Секој добива кога водачот се подобрува.

 
GLS20 Gradient.png

КУПЕТЕ ДИГИТАЛНА ЕДИЦИЈА НА САМИТОТ И ДОБИЈТЕ ТРАЕН ПРИСТАП ДО СИТЕ ГОВОРИ

За само 2990 денари ти и твојот тим добијте траен пристап до најголемиот лидерски настан во светот.

Digital Edition Product.jpg

ГОВОРНИЦИ

GLS20 Amy Edmondson.png

ЕЈМИ ЕДМОНДСОН (видеокаст)

Автор, Глобалната листа на Thinkers50 за врвни менаџери од 2011 година

Ејми Едмондсон е призната од глобалната листа на Thinkers50 за врвни менаџери од 2011 година. Таа е автор на четири книги, вклучително и „Тимска работа: Како Организациите Учат, Иновираат и се Натпреваруваат во Економијата на Знаење“, истражувајќи зошто тимската работа е толку важна во денешните организации - и зошто е толку предизвикувачки. Нејзиното последно издание: „Бестрашната Организација: Создавање Психолошка Безбедност на Работното Место за Учење, Иновации и Раст“ нуди практично водство за тимови и организации кои сериозно сакаат да најдат успех во денешната модерна економија.

GLS20 Kaka.png

KAKÁ (видеокаст)

Бразилска фудбалска ѕвезда, Најдобар играч на годината според FIFA

Легендата на бразилскиот фудбал (фудбал), Рикардо Изексон дос Сантос Леит, славно познат како Кака, е еден од осумтемина играчи во историјата што го освоил „Златниот топ“, Светскиот куп на ФИФА и Лигата на шампионите на УЕФА. Како прв спортист кој собра 10 милиони следбеници на Твитер, тој важи за еден од најпознатите спортисти во светот. Во текот на неговата кариера, раководството на Кака на теренот има заработено многу награди и достигнувања, вклучувајќи ги и „Златната топка“, Светскиот играч на годината според ФИФА, итн. Наведен е на листата за 100 највлијателни личности на Тајм две последователни години, тој е исто така амбасадор на ООН за Светската програма за храна.

GLS20 Beth Comstock.png

БЕТ КОМСТОК (видеокаст)

Директор на Nike; Top 20 највлијателни комуникатори според Forbes

Бет Комсток е поранешна потпретседателка на ГЕ и Извршен маркетинг директор, каде - за две децении - ги водеше напорите да ја трансформира културата натрупана со процеси, во побрза, поагилна и инвентивна. Комсток е наведена на листата на „100 најмоќни жени“и „20 највлијателни комуникатори“ според Форбс. Помага во инкубирање на нови компании и ги советува бизнис лидерите да го забрзаат растот и иновативноста. Таа е исто така е директор за Најк, топ-десет инфлуенсери на LinkedIn и нејзината прва книга „Замисли нанапред: Храброст, Креативност и Моќ на Промена“, нуди лекции од животот на континуирана трансформација што ги инспирира другите да го прифатат нашиот брзо менувачки свет.

GLS20 Marcus Buckingham.png

МАРКУС БАКИНГЕМ (видеокаст)

Автор, Влијателен и водечки експерт за талент

Маркус Бакингем е светски истражувач, влијателен и водечки експерт за талент, фокусиран на отклучување на силните страни на луѓето, зголемување на нивниот перформанс и иновирање во иднината на начинот на кој работат луѓето. Поранешен виш истражувач во организацијата Галуп, тој сега ја води визијата на Институтот за истражување АДП како Раководител на Луѓе + Перформанси. Тој е автор на девет книги, вклучувајќи ги „Најпрво, прекршете ги сите правила“ и „Откријте ги вашите силни страни“, две од најпродаваните бизнис книги на сите времиња.

GLS20 Craig Groeschel.png

КРЕГ ГРОШЕЛ (видеокаст)

Коосновач и постар пастор, Life.Church

Крег Грошел е постар пастор на Life.Church, иновативна црква, која одржува средби на повеќе локации во САД и глобално онлајн. Познат по користењето на најновата технологија во мисионерскиот пристап, Life.Church е креаторот на YouVersion Bible App, апликација за Библијата, која што може да се преземе во секоја земја. Грошел се рангира меѓу првите 25 главни извршни директори во САД (на мали и средни компании) и е најдобро продаван автор според New York Times; често одржува говори низ Северна Америка и низ светот и го хостира подкастот Craig Groeschel Leadership - со повеќе од еден милион преземања месечно.

GLS20 Rory Vaden.png

РОРИ ВАДЕН (видеокаст)

Признат експерт за бизнис стратегија и развој на лидерство; Најдобро продаван автор според New York Times

Признат експерт за бизнис стратегија и развој на лидерството, Рори Ваден е најпродаван автор на New York Times на „Земи ги скалите“ и на Домот на славните. Неговите анализа се прикажани во The Wall Street Journal, Forbes, CNN, Entrepreneur, Inc. Magazine и Fox News. Тој исто така беше именуван како еден од најдобрите 100 говорници за лидерство во светот од страна на Inc. Magazine и магазинот Entrepreneur Magazine го нарекува „Еден од водечките мислители за продуктивност во светот“. Пионерската фирма на Ваден, Brand Builders Group, специјализира во помагањето на лидерите да станат попочитувани, доверливи, признати и влијателни.

 
sole-d-alessandro-g-vOFp-XtwHDE-unsplash

Ти благодариме на пораката!

 

Авторски права 2021 Глобален лидерски самит.

Сите права се загарантирани.